niedziela, 28 października 2018

Nie lubię ,,dziubdziać"...Mój blog powoli ,,umiera”... Jedyne co trzyma go przy życiu – to zabawy u ANI. Tym razem Ania zadała nie lada wyzwanie...  Przynajmniej dla mnie ,,nie lada”, bo  jest ono trudne... Haft matematyczny, to technika w ogóle nie dla mnie. Bo po pierwsze:  haftować mogę i umiem , ale na materiale, a tu trzeba na tekturce... I jeszcze ją dziurkować?!  Potem ,,dziubdziać” igłą z nitką, by trafić w dziurkę...  Nie no, ta precyzja to absolutnie nie dla mnie... Z braku czasu nie zajrzałam nawet do żadnej instrukcji, by wiedzieć co i jak, bo być może ,,nie taki diabeł straszny”, ale...

Wiem, że moja kartka nie powinna w ogóle ujrzeć światła dziennego, a ja pokazuję ją niemalże całemu światu?! Ale robię to tylko dla Ani;) A zresztą, czy wszystkie prace muszą być piękne i idealne? Czy blog to miejsce dla ,,sztywniaków”? Mój blog akurat nie, więc pokazuję nawet i te kiepskie dzieła... A co? Kto mi zabroni?

Wiem też, że na mojej karteczce nie ma hatu matematycznego, bo po ,,wydziubdzianiu” cyrklem tylko kilku dziurek  już miałam dość...  A na dodatek musiałam  zaglądać od spodu, czy trafiam igłą w odpowiednią dziurkę?! Zaczęłam więc haftować bez dziurkowania, bez rysowania i już.  Jeżeli Ania nie przyjmie tej kartki do zabawy, bo nie spełnia wymogów – to nic się nie stanie;) Przecież ja tę kartkę i tak przerobię i po nie matematycznym hafcie śladu nie będzie;) Nie raz tak przecież robiłam;););)

Napisałam na wstępie, że mój blog umiera. Bo rzeczywiście tak jest.  Nie chce mi się nawet do niego zaglądać... Z wielu powodów nie mam czasu na pisanie, na pokazanie innych prac, które w wolnej chwili powstają i na pozostawianie komentarzy u innych osób... A zresztą uważam, że prowadzenie bloga - to już przeżytek, bo wypierają go inne portale społecznościowe, gdzie można pokazywać swoje prace bez daremnego ,,produkowania się”;) Tylko nie przysyłajcie mi pierwszego listopada komentarzy z kondolencjami, gifów z płonącym zniczem czy złocistymi chryzantemami;) Bo mój blog może jeszcze z rok  ,,pocipie”... Chociaż z takim pokazem, jak dzisiejszy, to wątpię...


7 komentarzy:

 1. Witaj pamiętaj czasami przemeczenie tworzy że nam się nic nie chce...owszem są inne media społecznościowe gdzie foto i już ale blog tworzy pamiętnik...gdzie zapiszesz swe prace np facebook tylko Ci przypomni w rocznicę A ile dodałas już trza wysilić się aby odnaleźć...Gosiu może urlopu Ci trza;) I tyle;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gosiu kartka wcale nie jest zła i trochę się jej czepiasz ;D
  każda z nas ma ten gorszy okres, trzeba go tylko spokojnie przeczekać i z nowymi siłami wracać do naszego światka:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gosiu oczywiście , że zabieram twoja kartkę do zabawy . Uważam, że całkiem fajnie czy wyszło. Szkoda że nie miałaś czasu wgłębić się w kursik bo to naprawdę bardzo fajna i łatwa technika. Ale Twoja świerkowa gałązka mimo że bez dziurek bardzo fajnie wyszła. Dziękuję Ci, że mimo braku czas , znalazłaś go troszkę specjalnie dla mnie.
  Portale społecznościowe może i są ale jakoś nie mam do nich przekonania . Nie ma tam "rozmowy" z czytelnikiem . Gdyby nie blogi na pewno byśmy się nie poznały z takich portali a to by była wielka strat dla nas :-).
  Ale cóż jak nie ma chęci na blogowanie to nic na siłę, to ma byc przyjemność a nie obowiązek .
  Dziękuję Ci bardzo, że jesteś i mam cicha nadzieję, że uda nam się zobaczyć za miesiąc.
  Buziaczki przesyłam i dziękuję za udział w zabawie

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja uważam, że stworzyłaś piękną karteczkę i nie ma co się czepiać bo w każdej takiej pracy należy odnaleźć jej piękno. Mam nadzieję, że jednak wrócisz do nas i znowu nas zaskoczusz swoją twórczością. Pozdrawiam;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj Gosiu nie stękaj. wszystko przecież fajnie wyszło. Problemy miną i znów będziesz cieszyć się , że nas masz i to własnie dzięki blogowi, który jak mówisz umiera. Guzik prawda. On jest i długo będzie w sieci czy tego chcesz czy nie zostawiłaś po sobie ślad. Portale społecznościowe znikną z czasem jak np Nasza Klasa. Do zobaczenia Gosiaku.

  OdpowiedzUsuń
 6. Małgosiu, każdy ma jakąś przerwę w blogowaniu, nie ma co się oszukiwać, zawsze jest jakoś tak... czasami nie po drodze. Trzeba mieć jednak nadzieję, że czasu będziemy miałyn znacznie więcej i więcej. Karteczka jest bardzo fajna, nie wiem czego sie czepiasz. Mnie sie podoba. Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 7. Gosiu wracaj do nas bo czekamy na Twoje pomysłowe prace :) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń

Jestem niezmiernie wdzięczna za każdy komentarz pozostawiony pod moim postem i zawsze składam rewizytę wszystkim obserwatorom, Wasze komentarze są dla mnie bardzo budujące,bo dzięki nim mój blog ma szanse na dalszy rozwój. Dziękuję...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...